Bozji oklop 1
Posle kontroverznog poslednjeg posta koji je, po broju komentara, prevazisao sve ostale, i nakon izjave Miletica na MSNu "popularan si ko britni spirs" odlucio sam da se povucem iz javnosti i da mi teme na blogu budu duhovno-kontemplacione prirode sto ce garantovano odbiti ljude da mi citaju moj blog [ako ovo budes citao Hansu Holcijusu naglasavam da mozes samo da prihvatis da ... blog]. Jos jednom upozoravam da u redovima koji slede nema traceva,prozivki i pikanterija iz zivota nasih prijatelja, poznatih licnosti i kombinaciji ove dve kategorije, i ocekujem da ce i komentari biti bez istih.
Ovim otvaram jednu teolosku raspravu. Povezi ova dva slucaja ( primenjujem case-studies metodu).
Slucaj1. Danas sam prolazeci Platoom zacuo jednu recenicu u razgovoru dva mladica, pretpostavljam da su studenti istorije. Recenica je sledeca: "Bog ih je kaznio zbog toga sto mrze Srbe" misleci pri tome na nesrecu u Crnoj Gori.
Slucaj2. Cuvena recenica generala papske vojske prilikom gusenja pobune jeretika u jednom italijanskom gradu u Srednjem veku. Na pitanje svog pretpostavljenog sta da se radi sa stanovnistvom tog grada, kako da provere ko je jeretik a ko nije, general je rekao "Pobi ih sve a Bog ce da vidi ko je gresnik a ko nije"
Ovim otvaram jednu teolosku raspravu. Povezi ova dva slucaja ( primenjujem case-studies metodu).
Slucaj1. Danas sam prolazeci Platoom zacuo jednu recenicu u razgovoru dva mladica, pretpostavljam da su studenti istorije. Recenica je sledeca: "Bog ih je kaznio zbog toga sto mrze Srbe" misleci pri tome na nesrecu u Crnoj Gori.
Slucaj2. Cuvena recenica generala papske vojske prilikom gusenja pobune jeretika u jednom italijanskom gradu u Srednjem veku. Na pitanje svog pretpostavljenog sta da se radi sa stanovnistvom tog grada, kako da provere ko je jeretik a ko nije, general je rekao "Pobi ih sve a Bog ce da vidi ko je gresnik a ko nije"

6 Comments:
Ja bih tu ubacio i treći slučaj za povezivanje, a to je da si ti, verovatno božijim proviđenjem, pretpostavio da su ta dvojica studenti istorije...
A ako dodamo i filozofsku dimenziju u sve to - Platon je rekao "svuda gde pročitaš reč Bog, stavi reč Um" cela ta priča dobija neki smisao.
Mislim da sam ja kriva sto Goran misli da su to bili istoricari, jer sam to ja predpostavila posto sam ljuta na sve istoricare jer sam (ponovo) pala istoriju Grcke. A i ta izjava mi i dalje zvuci tako istoricarski.
Irena (vecna) klasicarka
hemhm... Da li ti to pokusavas da nam kazes da, kada je Goxy u pitanju, umesto reci "Bog" treba da stoji "Irena" a ne "Um" kao sto je sugerisao Platon? ;)))
Baš ste dosadni, zašto niko ne piše komentare? ;)
ovo nema vise smisla.. ako ova sramota nastavi da se razvija i dalje, moracu da hakujem ovaj sajt ;)
mali iva
Ajd sačekaj makar "Božji oklop 2", možda nam udeli neku ozbiljnu teološku raspravu i tako se popravi... ;)
Post a Comment
<< Home