Bozji oklop 1
Posle kontroverznog poslednjeg posta koji je, po broju komentara, prevazisao sve ostale, i nakon izjave Miletica na MSNu "popularan si ko britni spirs" odlucio sam da se povucem iz javnosti i da mi teme na blogu budu duhovno-kontemplacione prirode sto ce garantovano odbiti ljude da mi citaju moj blog [ako ovo budes citao Hansu Holcijusu naglasavam da mozes samo da prihvatis da ... blog]. Jos jednom upozoravam da u redovima koji slede nema traceva,prozivki i pikanterija iz zivota nasih prijatelja, poznatih licnosti i kombinaciji ove dve kategorije, i ocekujem da ce i komentari biti bez istih.
Ovim otvaram jednu teolosku raspravu. Povezi ova dva slucaja ( primenjujem case-studies metodu).
Slucaj1. Danas sam prolazeci Platoom zacuo jednu recenicu u razgovoru dva mladica, pretpostavljam da su studenti istorije. Recenica je sledeca: "Bog ih je kaznio zbog toga sto mrze Srbe" misleci pri tome na nesrecu u Crnoj Gori.
Slucaj2. Cuvena recenica generala papske vojske prilikom gusenja pobune jeretika u jednom italijanskom gradu u Srednjem veku. Na pitanje svog pretpostavljenog sta da se radi sa stanovnistvom tog grada, kako da provere ko je jeretik a ko nije, general je rekao "Pobi ih sve a Bog ce da vidi ko je gresnik a ko nije"
Ovim otvaram jednu teolosku raspravu. Povezi ova dva slucaja ( primenjujem case-studies metodu).
Slucaj1. Danas sam prolazeci Platoom zacuo jednu recenicu u razgovoru dva mladica, pretpostavljam da su studenti istorije. Recenica je sledeca: "Bog ih je kaznio zbog toga sto mrze Srbe" misleci pri tome na nesrecu u Crnoj Gori.
Slucaj2. Cuvena recenica generala papske vojske prilikom gusenja pobune jeretika u jednom italijanskom gradu u Srednjem veku. Na pitanje svog pretpostavljenog sta da se radi sa stanovnistvom tog grada, kako da provere ko je jeretik a ko nije, general je rekao "Pobi ih sve a Bog ce da vidi ko je gresnik a ko nije"
